Boh nemohol byť všade, a preto stvoril matky.
Deň matiek, ktorý sa na Slovensku oslavuje vždy 2. májovú nedeľu, patrí k najkrajším sviatkom, ktorý symbolizuje nezastupiteľnisť našej mamy. Deti na celom svete im vzdávajú úctu.
Deň matiek sa pravidelne oslavuje aj v našej obci a bolo tak tomu aj v nedeľu 10.5.2026 v našom kultúrnom dome.
Na úvod som sa po krásnej recitáci žiačok ZŠ Hôrky naším mamičkám spolu s poslancami OZ prihovoril s prianím pevného zdravia a životnej pohody.
Následne im žiaci zo ZUŠ Kysucký Lieskovec, deti z MŠ, žiaci zo ZŠ, žiaci heligonkovej akadémie pani Hodoňovej predstavili svoj bohatý kultúrny program. Na pódiu sa striedali s básňami, scénkami, tancami a piesňami v ľudovom i modernom duchu.
Dobrú náladu v sále umocnili tance Majky Frátrikovej a Natálky Svobodovej.
Plná sála kultúrneho domu ukázala, že Deň matiek je sviatkom, ktorý si ctia mladí i starí.
Ďakujem všetkým, ktorí sa akoukoľvek mierou podieľali na príprave tohto vydareného podujatia.
Mamičky, buďte zdravé a plňé optimmizmu a buďte ešte dlho medzi nami.
Dušan Chvíľa - starosta