Výzva obyvateľom

Výzva obyvateľom

Vážení občania,

v dôsledku začínajúcich vysokých teplôt sa v našej  obci vyskytol dočasný problém       s nedostatkom tlaku vody vo verejnom vodovode. V niektorých domácnostiach hlavne vo vyššie situovaných častiach obce zaznamenali pokles tlaku alebo úplné zastavenie prítoku pitnej vody. Zvýšená spotreba vody v tomto období spôsobuje problém zníženia tlaku vody. Vyzývame všetkých obyvateľov, aby obmedzili užívanie pitnej vody iba na pitie, varenie a osobnú hygienu.  Vodu z verejného vodovodu je zakázané používať na polievanie záhrad a iných plôch, umývania motorových vozidiel a napúšťania prípadne dopĺňania bazénov nárazovo.

Na polievanie záhrady nepotrebujete pitnú vodu, treba zachytávať dažďovú vodu, alebo používať vodu zo studne.

Vytvorené: 18. 6. 2021
Posledná aktualizácia: 18. 6. 2021 09:29