Testovanie na COVID - 19 v sobotu 13.02.2021

Vážení občania,
          Obec Hôrky oznamuje, že  dňa 13. februára 2021 (sobota)  v čase od 8.00hod do 17.00hod, prebehne v  KULTÚRNOM DOME Obci Hôrky  testovanie na COVID-19.

Vážení občania,

Obec Hôrky oznamuje, že  dňa 13. februára 2021 (sobota)  v čase od 8.00hod do 17.00hod, prebehne v  KULTÚRNOM DOME Obci Hôrky  testovanie na COVID-19. Testovanie je dobrovoľné, môžu sa na ňom zúčastniť všetci obyvatelia.

ODPORÚČANIE k časovej postupnosti testovania pre obyvateľov obce Hôrky:

8.00hod – 10.00hod: Ul. Na Hradisko, Ul. Nad studňou, Ul. Diel, Ul. Hlavná, Ul. Poľná

10.00hod – 12.00hod: Ul. Dlhá, Ul. Krátka, Ul. Stredná, Ul. Hore jarky, Ul. Družstevná, Ul. Lúčna

12.00hod - 13.00hod prestávka

13.00hod – 14.00hod: Ul. Medzi lánom, Ul. Lipová, Ul. Hore vŕškom, Ul. Pod búdou, Ul. Krásne Hôrky

14.00hod – 16.00hod: Ul. Skotňa, Ul. Potočná, Ul. Agátové námestie, Ul. Na Záhumní, Na Frambor

16.00hod - 17.00hod: pre obyvateľov, ktorí nestihnú prísť podľa časovej postupnosti.

Prosíme, ak je to možné o dodržanie časového harmonogramu. Odberné miesto bude zriadené v KULTÚRNOM DOMEVSTUP HLAVNÝ VCHODPostup testovania: pri vstupe na odberné miesto pristúpite k odpadkovému košu, vyfúkate si nos, odkašlete a vreckovku zahodíte.  Určenému pracovníkovi sa preukážete občianskym preukazom, deti kartičkou poistenca, on vypíše formulár potrebný na registráciu. Následne dostanete pridelené číslo. Odber: zdravotníkovi odovzdáte pridelené číslo,  a odoberie vám vzorku z nosohltana jemnou tyčinkou. Čakáte na výsledky na námestí, ktoré by mali byť k dispozícii o 15 až 30 minút. Prevzatie výsledkov: administratívny pracovník vás privolá podľa prideleného čísla k pracovisku. Opäť mu predložíte občiansky preukaz. Administratívny pracovník vypíše Potvrdenie o vykonaní testu, kde vyznačí výsledok vášho testu a odovzdá vám potvrdenie, v ktorom bude poučenie, čo robiť v prípade negatívneho / pozitívneho výsledku. Z odberného miesta odchádzate. Výnimku z testovania budú mať ľudia, ktorí prekonali ochorenie COVID-19 a budú mať potvrdenie nie staršie ako 90 dní. Testovať sa nebudú musieť ani ľudia, ktorí absolvovali dve dávky očkovania a po poslednej dávke počkali ešte 14 dní na celkovú imunitu. Rovnakú výnimku majú mať ťažko zdravotne postihnutí.

Vytvorené: 11. 2. 2021
Posledná aktualizácia: 11. 2. 2021 13:39