Plošné testovanie na COVID-19 v dňoch 23.01. - 24.01. 2021 v obci Hôrky

V dňoch 23. januára a 24. januára 2021 (sobota, nedeľa), sobota v čase od 8.00hod do 18.00hod, nedeľa v čase od 8.00hod do 16.00hod prebehne v Obci Hôrky plošné testovanie na COVID-19.

Vážení občania,

Obec Hôrky oznamuje, že v dňoch 23. januára a 24. januára 2021 (sobota, nedeľa), sobota v čase od 8.00hod do 18.00hod, nedeľa v čase od 8.00hod do 16.00hod prebehne v Obci Hôrky plošné  testovanie na COVID-19. Testovanie je dobrovoľné a môžu sa na ňom zúčastniť všetci obyvatelia.  Odporúčaná veková hranica testovaných je od 15 rokov do 65 rokov. Neodporúča sa len tým, ktorí majú nad 65 rokov a trávia väčšinu času vo svojich domovoch, prípadne všetkým obyvateľom so zníženou mobilitou či zdravotnými obmedzeniami, ktorí sa prirodzene vyhýbajú sociálnemu kontaktu.

ODPORÚČANIE k časovej postupnosti testovania pre obyvateľov obce Hôrky pre obidva termíny na sobotu aj nedeľu:

8.00hod – 10.00hod: Ul. Na Hradisko, Ul. Nad studňou, Ul. Diel, Ul. Hlavná, Ul. Poľná

10.00hod – 12.00hod: Ul. Dlhá, Ul. Krátka, Ul. Stredná, Ul. Hore jarky, Ul. Družstevná, Ul. Lúčna

12.00hod - 13.00hod prestávka

13.00hod – 14.00hod: Ul. Medzi lánom, Ul. Lipová, Ul. Hore vŕškom, Ul. Pod búdou, Ul. Krásne Hôrky

14.00hod – 16.00hod: Ul. Skotňa, Ul. Potočná, Ul. Agátové námestie, Ul. Na Záhumní, Na Frambor

V sobotu od 16.00hod - 18.00hod: pre obyvateľov, ktorí nestihnú prísť podľa časovej postupnosti.

V nedeľu bude testovanie do 16.00hod.

Tento rozpis je odporúčaný pre obidva dni testovania, prosíme, ak je to možné o dodržanie časového harmonogramu. Odberné miesto bude zriadené v areáli ZŠ, Ul. Hlavná 200/15, Hôrky. Postup testovania: pri vstupe na odberné miesto sa určenému pracovníkovi preukážete občianskym preukazom, deti kartičkou poistenca, on vypíše formulár potrebný na registráciu. Následne dostanete pridelené číslo a vreckovku, pristúpite k odpadkovému košu, vyfúkate si nos, odkašlete a vreckovku zahodíte. Odber: zdravotníkovi odovzdáte pridelené číslo. Následne vám odoberie vzorku z nosohltana jemnou tyčinkou. Čakáte na výsledky, ktoré by mali byť k dispozícii o 15 až 30 minút. Prevzatie výsledkov: administratívny pracovník vás privolá podľa prideleného čísla k pracovisku. Opäť mu predložíte občiansky preukaz. Administratívny pracovník vypíše Potvrdenie o vykonaní testu, kde vyznačí výsledok vášho testu a odovzdá vám potvrdenie, v ktorom bude poučenie, čo robiť v prípade negatívneho / pozitívneho výsledku. Z odberného miesta odchádzate.

Vláda predĺžila zákaz vychádzania do 7. februára 2021, bude spojený s jednorazovým celoslovenským testovaním - od 18. do 26. januára 2021 sa uskutoční celoslovenský skríning.

Po celoplošnom skríningu bude od 27. januára podmienkou cesty do práce, ktorá nemôže byť vykonávaná z domu, negatívny PCR alebo antigénový test. Rovnako bude podmienka negatívneho testu platiť aj pre pobyt v prírode, nebude sa však týkať mládeže do 15 rokov a seniorov nad 65 rokov.

Testovanie v kombinácii s ďalším pozitívnym efektom zákazu vychádzania upraví epidemiologické podmienky tak, že od 1. februára už bude možné uvoľňovať opatrenia vrátane otvárania škôl. Výnimku z testovania budú mať ľudia, ktorí prekonali ochorenie COVID-19 a budú mať potvrdenie nie staršie ako 90 dní. Testovať sa nebudú musieť ani ľudia, ktorí absolvovali dve dávky očkovania a po poslednej dávke počkali ešte 14 dní na celkovú imunitu. Rovnakú výnimku majú mať ťažko zdravotne postihnutí.

Vytvorené: 19. 1. 2021
Posledná aktualizácia: 19. 1. 2021 15:11