Oznam

Typ: ostatné
Vzhľadom na prijatú úpravu úradných hodín v klientskych pracoviskách Ministerstva vnútra SR Vás informujeme, že pracoviská Ohlasovne pobytu Žilina (evidencie obyvateľov) a Matričného úradu v Žiline v klientskom centre MV SR v budove Europalace (Vysokoškolákov 33B) na Vlčincoch v Žiline budú od pondelka 27. apríla otvorené v pondelok, utorok, vo štvrtok a v piatok od 8.00 do 14.00 hod., v stredu od 10.00 do 16.00 hod.

Vstup do klientskeho centra MV SR v budove Europalace je zakázaný maloletým, s výnimkou odôvodnených návštev pracoviska dokladov. Návštevníci sa môžu pohybovať len v priestoroch klientskych centier a podateľne, do iných priestorov okresných úradov nesmú vstupovať a nesmú používať sociálne zariadenia. Vstup na pracoviská je možný len s prekrytými dýchacími cestami ochranným rúškom alebo iným spôsobom, každý návštevník je povinný pri vchode vydezinfikovať si ruky a riadiť sa pokynmi supervízora.

Mestský úrad v Žiline pracuje v obmedzenom režime. Úradné hodiny pre verejnosť sú zrušené, v pracovné dni od 8.00 do 11.00 hodiny sú v sídle úradu na Námestí obetí komunizmu 1 k dispozícii len služby podateľne a pokladne.
Žiadame občanov, aby využívali inú ako osobnú formu vybavenia svojich požiadaviek na mestský úrad, odporúčame uprednostniť telefonickú alebo elektronickú komunikáciu. Aktuálne telefónne čísla na jednotlivé odbory mestského úradu sú k dispozícii na internetovej stránke v časti Občan/Kontakty.

Žiadame zároveň o zodpovedné dodržiavanie nariadení a opatrení, o nosenie osobných ochranných prostriedkov a prísne dodržiavanie hygienických pravidiel. Rešpektovaním preventívnych opatrení chránime seba aj ostatných.

Ďakujeme za každý prejav občianskej zodpovednosti, solidarity a ústretovosti voči tým, ktorí našu pomoc v tomto období najviac potrebujú.

AKTUÁLNE INFORMÁCIE MESTA ŽILINA A POMOC NÚDZNYM:

Internetová stránka: https://koronavirus.zilina.sk

Infolinka mesta Žilina: 0908 304 916 (pracovné dni, 7.00 do 19.00 hod.)

Linka Centra dobrovoľníckej psychologickej podpory: 0908 453 842 (pracovné dni, 8.00 do 17.00 hod.)

Informačný e-mail pre verejnosť: hovorca@zilina.sk

E-mail na pomoc pre ľudí v núdzi: potrebujempomoc@zilina.sk

Mobilná aplikácia: „Žilina“ (dostupná zdarma na stiahnutie pre Android či iOS)

Online chat pre sluchovo postihnutých: na stránke https://koronavirus.zilina.sk (pracovné dni, od 8.00 do 14.00 hod.)

Vladimír Miškovčík
hovorca mesta
Odbor komunikácie a vzťahov s verejnosťou
referát mediálnej komunikácie a propagácie