Mesiac úcty k starším - príhovor starostky obce

Milí seniori!

Tak ako po lete prichádza jeseň, tak aj v živote človeka mladosť pominie a vystrieda ju staroba. Staroba je znakom Božej priazne. Prichádza nenápadne, pomaly a nedá sa jej vyhnúť.
1. októbra si pripomíname Medzinárodný deň starších, október je zároveň mesiacom úcty k starším. Je to mesiac, v ktorom si väčšmi uvedomujeme pevné miesto, ktoré v našom živote zaslúžene patrí Vám, starým rodičom, kedy si uvedomujeme, aké vzácne poklady vo Vás máme. Úcta k človeku je veľmi dôležitá a nielen v tomto mesiaci. Je prejavom slušnosti človeka a mala by byť súčasťou každého z nás.
Mesiac úcty k starším sme si každoročne ako prejav vďaky a úcty pripomenuli slávnostným programom v kultúrnom dome, ktorý sa žiaľ tohto roku kvôli pandémii koronavírusu nemôže uskutočniť. Keďže sa nemôžeme stretnúť osobne, dovoľte mi, aby som aspoň touto cestou vyjadrila úctu Vám všetkým, naším starším spoluobčanom a vďaku za to všetko, čo ste pre nás urobili.
Milí seniori, prajem Vám, aby ste mali v živote ešte veľa krásnych chvíľ medzi nami, aby ste našli v srdci mier a pokoj v duši, aby Vás sprevádzala láska a porozumenie v kruhu najbližších, pevné zdravie, veselú myseľ a veľa radosti zo života. Nech je pre Vás jeseň života plná farieb, z ktorých každá bude znamenať jedno krásne prežité obdobie Vášho života.
Všetko dobré Vám zo srdca želá
starostka obce Hôrky

Človek je krásny nielen vtedy, keď má pružný krok, človek je krásny podľa múdrosti, čo zračí sa mu v oku, podľa vrások a bielych vlasov, človek je krásny vtedy, keď ho ľudia majú radi...

obrazky kvety k narodeninam - Hľadať Googlom