Obsah

Kto nemôže ísť na druhé kolo testovania

Typ: ostatné | náš tip
Neboli ste na prvom kole testovania?
Nemôžete ani na druhé.

Osoba, ktorá sa nezúčastnila prvého kola testovania antigénovými testami, na druhé kolo, ktoré je plánované najbližší víkend, ísť nesmie. Na sociálnej sieti na to upozornilo ministerstvo zdravotníctva.
Naďalej platí zákaz vychádzania

Rezort zdravotníctva to zdôvodňuje tým, že pre takýchto ľudí naďalej platí zákaz vychádzania podľa vládneho uznesenia z 28. októbra. Pre takýchto ľudí však platí výnimka na cestu na testovanie, ale len PCR testami.

Osoby, ktoré sa nachádzajú v karanténe s inými osobami s pozitívnym výsledkom testu, sa taktiež nesmú zúčastniť na ďalšom plánovanom testovaní, a to ani v prípade, že ich antigénový test bol negatívny. Človek s negatívnym výsledkom testu, ktorý žije s inou osobou s pozitívnym testom, musí ostať v nariadenej izolácii, až kým uplynie jej obdobie.

Pretestovať sa bude dať aj neskôr.

Rezort zdravotníctva pripomína, že v každom okresnom meste budú zriadené testovacie miesta na antigénové testovanie, kde sa následne budú môcť ľudia dať pretestovať a dostanú nový certifikát, ktorým sa budú môcť preukázať. Karanténa sa pre pozitívne testované osoby skončí po desiatich dňoch za podmienky, že posledné tri dni nemali klinické príznaky, alebo ak nemali úzky kontakt s pozitívnou osobou na nový koronavírus.

Na najbližšie víkendové plánované testovanie ísť nemôžu. Po desiatich dňoch budú potrebovať na výnimku zo zákazu vychádzania potvrdenie od lekára o tom, že prekonali v posledných troch mesiacoch ochorenie COVID-19.


Vytvorené: 5. 11. 2020
Posledná aktualizácia: 5. 11. 2020 21:54
Autor: Správce Webu