Obsah

Deň učiteľov 2020

Typ: ostatné | náš tip
"Jediným učiteľom hodným tohto mena je ten, kto vzbudzuje ducha slobodného premýšľania a rozvíja cit osobnej zodpovednosti".
Ján Amos Komenský

Vážená pani riaditeľka, vážení pedagógovia!

Pandémia koronavírusu, ktorá zasiahla aj Slovensko, zmenila naše bežné plány, naše životy. Obrala nás o každodenné zvyklosti, niektorých o zdravie a ukázala, že nikdy si nemôžeme byť istí v ničom, ani v tom, že teraz je bezpečne, pretože všetko sa môže veľmi rýchlo zmeniť v presný opak. Ak by bolo bývalo všetko tak, ako sme zvyknutí, boli by sme v týchto dňoch spolu a tak ako každý rok, osobne by som vám mohla pri príležitosti Dňa učiteľov popriať a poďakovať za vašu prácu.

Práve dnes v čase domácej karantény, je vaša práca ešte viac potrebná. Mnohí rodičia až teraz vidia, čo všetko vaša práca obnáša. Vidia, že nie je jednoduché zaujať skupinu detí natoľko, aby preberanej téme nielen venovali primeranú pozornosť, ale aby ju aj pochopili a to, čo je potrebné, aby si aj dlhodobo zapamätali. Verím, že i vďaka tomu bude u nich úcta a dôvera k Vašej práci narastať.

Aj za toto, osobitne však za to, ako sa o naše deti staráte vám všetkým, vážení pedagógovia, úprimne ďakujem. Chcem veriť, že čas obmedzení, ktorý práve prežívame, čoskoro skončí a ja budem mať možnosť vám aj osobne poďakovať. Prijmite, prosím, aspoň túto formu prejavu nášho uznania a vďačnosti. Do ďalších rokov vám všetkým v mene Obce Hôrky, v mene poslancov obecného zastupiteľstva chcem poďakovať za vašu obetavú a zodpovednú prácu. Prajem vám pevné zdravie, veľa inšpirácie, optimizmu, ale aj trpezlivosti a radosti z úspechov vašich žiakov. Želám vám veľa síl, zdravia a pedagogickej kreativity.

Erika Mojáková

starostka obce

 

 

 


Príloha

Vytvorené: 28. 3. 2020
Posledná aktualizácia: 28. 3. 2020 15:21
Autor: Správce Webu