Deň matiek 2020

Deň matiek je špeciálny čas povedať vám, našim mamám ako vás máme radi, čo pre nás znamenáte a vyjadriť vám našu vďačnosť za všetko, čo ste pre nás urobili!

Ruže Kvety PNG Foto na stiahnutie zadarmo (359 fotografie)

Milé mamy, staré mamy, krstné mamy!

Druhá májová nedeľa už tradične patrí všetkým mamám. Tento rok Deň matiek nemôžeme osláviť spoločne, preto dovoľte mi týmto spôsobom prihovoriť sa Vám, milým mamám.

Láska má tisíce podôb. Jedna z nich nám bola daná hneď pri našom narodení, je to láska medzi mamou a dieťaťom, v ktorej mama odovzdáva kus svojho srdca. Byť mamou je niečo nádherné, napĺňajúce, radostné, zároveň aj zodpovedné, veľa razy náročné, niekedy bolestné. Pre každého je jeho mama tou najdôležitejšou osobou na svete. Mama je osobou, ktorá môže nahradiť všetkých ostatných, no ju nemôže nahradiť nik.

Kde sú naše mamy? Niekto ich má pri sebe, blízko na pohladenie, niekto vel'mi, vel'mi ďaleko. Tak ďaleko, že sa so svojou mamou môže porozprávať len v myšlienkach a spomienkach. Mamu máme každý len jednu. S pribúdajúcimi rokmi a životnými skúsenosťami si stále viac uvedomujeme, že je to práve tá naša mama, ktorá to s nami myslí najlepšie. Nuž dovol'te mi teraz, povedať za všetkých, za tých, ktorí to majú komu povedať, aj za tých, ktorí už nemájú svoju mamu pri sebe. A keď chcete, môžete sa v duchu pridať: " Mám ťa rád, drahá mama".

Deň matiek je špeciálny čas povedať vám, našim mamám ako vás máme radi, čo pre nás znamenáte a vyjadriť vám našu vďačnosť za všetko, čo ste pre nás urobili! Ďakujeme všetkým mamám za ich lásku, nehu a starostlivosť, za opateru, nekonečnú trpezlivosť a obetavosť. Ďakujeme za každú rozprávku, pieseň, za každý bozk na dobrú noc, za každé ráno a každý deň s mamou, za každé slovo, ktoré ste svoje dieťa naučili. I za to, že svoje deti učíte viere a láske, že im každý deň odovzdávate kus seba.

Milé mamy,

prajem Vám, aby ste zo svojich detí mali vždy radosť. Buďte nám zdravé, krásne a milé a buďte s nami ešte dlhé roky. V mene svojom, poslancov obecného zastupiteľstva a v mene obecného úradu Vám ešte raz prajem Veľa zdravia, šťastia a rodinnej pohody.

Krásny deň matiek!

Vytvorené: 7. 5. 2020